U-17 In France - Elit Round

Edzőtáborba vonult a csapat

2007. 03. 20.

Franciaország lehet a legkeményebb ellenfél

Kedden a tatai edzőtáborba költözött az Eb-selejtező minitornára készülő U17-es válogatott. Szokolai László együttese március 26-a és 31-e között Franciaországban a hazai gárda mellett Finnország és Norvégia válogatottjával mérkőzik majd meg. Az együttes tagjai szombaton utaznak La Rochelle-be, s addig Tatán készülnek a tornára.

A csapat március 26-án, hétfőn vívja első mérkőzését, a mieink a finn válogatottal mérkőznek meg. Két nappal később Norvégiával, március 31-én pedig a csoport favoritjával, Franciaországgal csap össze U17-es együttesünk.

A selejtező elitkörében hét csoportban folyik a küzdelem. A csoportok első helyezettjei jutnak ki az Európa-bajnokságra, amelyet májusban, Belgiumban rendeznek meg.

Az U17-es válogatott kerete

Gulácsi Péter (MTK Budapest), Göcze Gergő (Haladás) - kapusok; Merczel Zsolt (MTK Budapest), Szokol Zsolt (Békéscsaba), Varga Domonkos (Sopron), Tóvizi Tamás (Újpest FC), Kádár Tamás (Zalaegerszegi TE), Sváb Dániel (Ferencváros) - védők; Litauszki Róbert (Újpest FC), Iszlai Bence (Veszprém), Varga Bence (VfB Stuttgart), Hajdú Zsolt (MTK Budapest), Tamási Zsolt (Cisco Roma), Nagy Dávid (Debrecen) - középpályások; Simon Ádám (MTK Budapest), Molnár Marcell (MTK Budapest), Simon András (MTK Budapest), Nikischer György (Dunakanyar-Vác), Gosztonyi András (MTK Budapest), Bencze Zsolt (FC Fehérvár) - támadók.

Győzelemmel hangolt a csapat

2007. 03. 22.

U17-es együttesünk csütörtökön délután a BKV Előre U19-es gárdáját győzte le. A csapat szombaton Franciaországba utazik, arra az Eb-selejtező minitornára, amelyen eldől: ott lesznek-e a magyar játékosok a nyári korosztályos Európa-bajnokságon.

Kilenc gól egy félidő alatt

Szokolai László csapata hétfőn Finnország ellen kezd, majd két nappal később Norvégia, végül pedig a hazai csapat ellen lép pályára.

- Az első félidőben jól futballozott a BKV Előre - mondta a találkozót követően honlapunknak Szokolai László. - A szünet után, újabb góljainkat követően azonban felszabadultabbá váltak labdarúgóim, és eredményes, gólratörő játékkal rukkoltak elő. Ha ilyen formában futballozunk majd Franciaországban is, akkor valóra válhatnak álmaink…

U17-es válogatott - BKV Előre U19 10-0 (1-0)
U17-es válogatott, első félidő: Gulácsi Péter – Szokol Zsolt, Varga Domonkos, Kádár Tamás, Tóvizi Tamás – Hajdú Zsolt, Tamási Zsolt, Iszlai Bence – Varga Bence, Simon András, Molnár Marcell
U17-es válogatott, második félidő: Göcze Gergő – Merczel Zsolt, Bence Zsolt, Kádár Tamás, Sváb Dániel – Simon Adám, Iszlai Bence – Gosztonyi András, Tamási Zsolt, Nagy Dávid – Nikischer György
Gólszerző: Molnár Marcell a 22., Merczel Zsolt a 48. és a 80., Nikischer a 44., a 66. és a 69., Nagy Dávid az 52. és a 68., Gosztonyi az 55., Tamási a 72. percben

Készen állnak az utazásra a fiatalok

2007. 03. 23.

Szokolai László szövetségi edző a tegnapi sikeres edzőmeccset követően pénteken még két tréninget vezényelt az U17-es korosztályos csapat 18 kerettagjának a tatai edzőtáborban.

A délutáni edzést követően a csapat buszra száll és az éjszakát a Ferencváros népligeti szállodájában tölti, mivel szombaton reggel 7 órakor száll fel a válogatottat Franciaországba szállító repülőgép – tájékoztatott Kasza János technikai vezető.

A tervek szerint kora délután foglalja el szálláshelyét a dél-franciaországi Nantes-ban az Eb-selejtezők előtt álló csapat, amely hétfőn 18 órakor Pérignyben Finnország, két nappal később, ugyanitt 17 órától Norvégia, majd szombaton 18 órakor La Rochelle-ben Franciaország legjobbjaival méri össze erejét. A csoportból csupán az első helyezett jut ki a nyári korosztályos Európa-bajnokságra.

Sérültek és hiányzók a csapatban

2007. 03. 25.

A magyar válogatott Európa-bajnoki selejtezők előtt álló tagjai az előzetes menetrendnek megfelelően szombaton délután foglalták el szálláshelyüket Franciaországban. A hosszú utazás során a nemzeti együttes játékosai Párizs érintésével jutottak el Nantes-ba.

Nem sokkal a megérkezést követően a csapat tagjainak már a hétfői, Finnország elleni találkozó helyszínén, Pérignyben vezényelt edzést Szokolai László szövetségi edző.

Rossz hír, hogy Varga Domonkos térdsérüléssel bajlódik, Iszlai Bence pedig belázasodott, ezért valószínűleg egyikük sem tudja vállalni a játékot hétfőn, 18 órakor Finnország ellen, a mieink első Európa-bajnoki selejtezőjén az elitkörben.

Az első mérkőzésén nem léphet pályára Simon Ádám sem. A védekező középpályás az őszi Eb-selejtező tornán szerzett sárga lapjai miatt lesz kénytelen pihenni hétfőn. Szintén nem jó hír a felkészülés szempontjából, hogy a helyszínen hideg, esős és szeles az időjárás.

2007. 03. 26.

Finnország kétszer is vezetett a magyar U17-es válogatott ellen a Pérignyben megrendezett Európa-bajnoki selejtező-mérkőzésen, ám Szokolai László edző együttese mindkétszer egyenlített, sőt: a találkozó finisében a győztes gólt is megszerezte.

Simon András két gólt szerzett

A találkozó elején, a 8. percben ráijesztettek a finnek a mieinkre: egy váratlan kontratámadás végén megszerezték a vezetést. Ezt követően azonban magasabb sebességfokozatba kapcsolt a magyar csapat, s a 34. percben Simon András szép egyéni akciója végén egyenlített is. A szünet után is a skandinávok kezdtek jobban, s a 61. percben ismét megszerezték a vezetést, ám hat perccel később Simon András újra egyenlített. Sőt, a 80. percben Varga Bence kilépett a védők közül, rávezette a labdát a kapusra, majd megszerezte a mieink győztes gólját.

- Nagyon fegyelmezett, kellemetlen ellenféllel játszottunk - nyilatkozta a mérkőzés után az mlsz.hu-nak Szokolai László. - A két finn gól előtt komoly hibákat követtünk el, ám talpra tudtunk állni, és bár csapatjátékunk többször is akadozott, sokkal több lehetőségünk volt a gólszerzésre, mint ellenfelünknek. Ma a szerencse is mellénk állt, de összességében megérdemelt a győzelmünk.

Magyarország - Finnország 3-2 (1-1)
Magyarország:
Gulácsi Péter – Szokol Zsolt, Varga Domonkos, Kádár Tamás, Tóvízi Tamás (Sváb Dániel, a 60. percben) – Litauszki Róbert (Hajdú Zsolt, a 68. percben), Iszlai Bence – Varga Bence, Tamási Zsolt (Nikischer György, a 69. percben), Molnár Marcell – Simon András
Gólszerző: Simon A. a 34. és a 67., Varga Bence a 80. percben

A mieink legközelebb szerdán 17 órakor lépnek pályára, s az ellenfél Norvégia csapata lesz.

Franciaország és Magyarország lépéselőnyben

2007. 03. 27.

Az U17-es Európa-bajnoki selejtező minitorna első játéknapjának második mérkőzésén a hazai pályán szereplő francia válogatott 2-0-ás győzelmet aratott a norvég csapat ellen.

A várakozásoknál nehezebben csikarta ki a győzelmet François Blaquart együttese, hiszen a franciák vezető gólja csak a 49. percben született meg, Damien Le Tallec révén. A Stade Rennais csatára szerezte csapata második góltját is, büntetőből, a 71. percben. Győzelmével a francia csapat az élre ugrott a csoportban, ám csak jobb gólkülönbségével előzi meg a finnek ellen 3-2-re győző magyar gárdát.

A mieink legközelebb szerdán 17 órakor lépnek pályára, az ellenfél Norvégia csapata lesz, míg a vendéglátók a finnekkel csatáznak.

A csoport állása

1. Franciaország 3 pont (2-0)
2. Magyarország 3 pont (3-2)
3. Finnország 0 pont (2-3)
4. Norvégia 0 pont (0-2)

Az U17-es korosztályos válogatottunk Franciaországban szerepel Európa – bajnoki selejtező mérkőzéseken, amelynek célja, hogy – csoportgyőzelem esetén – kijusson a Belgiumban sorra kerülő nyolcas döntőbe...

Válogatottunk a nyitó találkozón Finnország ellen lépett pályára.

A mérkőzés esélyeit illetően Szokolai László, szövetségi edző így nyilatkozott: - A finnek a negyedik kalapból kerültek a csoportba. Tudjuk, hogy náluk a labdarúgásra, már ezen a szinten is a fizikai alapokra épülő, gyors futball a jellemző. Apró, fürge és gyors játékosaik vannak, és azt gondolom, hogy ellenük a mi, náluk sokkal kreatívabb, kombinatívabb játékosaink eséllyel lépnek pályára. Abban is bízom, hogy a három pont megszerzése mellett a csoport másik mérkőzésén számunkra kedvező eredmény – döntetlen – születik.

Csapatunk összeállítása a következő volt: Gulácsi Péter (MTK Budapest) – Szokol Zsolt (MTK Budapest), Varga Domokos (Sopron), Kádár Tamás (Zalaegerszeg), Tóvízi Tamás (Újpest – Sváb Dániel, Ferencváros – a 60. percben) – Litauszki Róbert (Újpest – Hajdú Zsolt, MTK Budapest – a 68. percben), Iszlai Bence (Veszprém) – Varga Bence (Vfb Stuttgart), Tamási Zsolt (Cisco Roma – Nikischer György, Vác – a 69. percben), Molnár Marcell (MTK Budapest) – Simon András (MTK Budapest).

Csapatunk kétszer is – először már a 8. percben, majd a hatvanegyedikben – hátrányba került, de mindkétszer sikerült egyenlítenünk, és mindkétszer Simon András góljával. Először közel fél órát kellett várni arra, hogy egalizáljunk – a 34. percben esett az MTK Budapest fiatal támadójátékosának első találata – másodszorra viszont hat perc alatt sikerült a kapuba találnia.
Már-már úgy tűnt, hogy döntetlennel kezdjük a csoportküzdelmeket, amikor a rendes játékidő utolsó – nemzetközi összecsapásokon a nyolcvanadik – percében Varga Bence lépett ki a védők közül, és a volt ferencvárosi – most már Németországban szereplő – támadó középpályásunk megszerezte győztes gólunkat.

A találkozó után Szokolai László így értékelt (az mlsz.hu-nak nyilatkozva): Nagyon fegyelmezett, kellemetlen ellenféllel játszottunk. A két finn gól előtt komoly hibákat követtünk el, ám talpra tudtunk állni, és bár csapatjátékunk többször is akadozott, sokkal több lehetőségünk volt a gólszerzésre, mint ellenfelünknek. Ma a szerencse is mellénk állt, de összességében megéremelt a győzelmünk.

A csoport másik mérkőzésén a házigazda Franciaország csapata 2–0-ra verte Norvégia együttesét. A következő játéknapon – szerdán – a mieink ellenfele a norvég csapat lesz, a találkozó 17,00 órakor kezdődik.

Kiállítás és vereség Norvégia ellen

2007. 03. 28.

A Szokolai László által vezetett U17-es együttesünk lejátszotta második Eb-selejtezőjét is a Franciaországban zajló négyestornán. Varga Bencét az első félidő végén kiállították, s csapatunk egy, a második félidőben kapott góllal 1-0-ás vereséget szenvedett

Egyetlen gól döntött

Küzdelmes, kevés helyzetet hozó mérkőzést játszott a magyar és a norvég U17-es csapat a minitorna második játéknapján. A 38. percben egy szabálytalanság után a játékvezető kiállította Varga Bencét,

így a hátralévő időben emberhátrányban játszott a magyar együttes. Ennek ellenére a győzelmet jelentő egyetlen találatot csak a szerencse támogatásával tudták megszerezni a házigazdáktól hétfőn 2-0-ás vereséget szenvedő skandinávok. A 46. percben egy balról belőtt labda egy támadó lábán irányt változtatott és a magyar kapuban kötött ki.

Magyarország – Norvégia 0-1 (0-0)
Magyarország: Gulácsi Péter – Merczel Zsolt, Varga Domonkos, Kádár Tamás, Sváb Dániel – Litauszki Róbert (Hajdú Zsolt a 70. percben), Iszlai Bence – Varga Bence, Simon Ádám, Nagy Dávid (Molnár Marcell a 60. percben), Simon Ádám (Szokol Zsolt a 66. percben)

A nap másik összecsapásán a francia csapat 2-0-ra legyőzte a finneket, s ezzel vezeti a csoportot. A mieink legközelebb szombaton lépnek pályára a házigazda Franciaország ellen, Szokolai László együttesének csak egy nagy különbségű győzelemmel van esélye megszerezni az Európa-bajnoki részvételt érő első helyet.

2007. 03. 29.

A magyar U17-es válogatott némileg szerencsétlen körülmények között szenvedett 1-0-ás vereséget szerdán Norvégia ellen a Franciaországban zajló Eb-selejtezőtornán. A találkozó másnapján Szokolai László szövetségi edző értékelte az mlsz.hu számára a találkozót.

Nagy bravúr kellene Franciaország ellen

- Varga Bence felelőtlen megmozdulása, és az ezt követő kiállítása ellenére nem pecsételődött meg a sorsunk a norvégok ellen, hiszen ellenfeleink emberelőnyük ellenére sem tudtak helyzeteket kialakítani - kezdte a szövetségi edző. - Nekünk ugyanakkor több lehetőségünk is volt, és még az utolsó pillanatokban is megszerezhettük volna az egyenlítő gólt. Bár a piros lap vitathatatlanul jogos volt, ettől függetlenül a keményen, néha durván játszó norvég csapattal szemben határozottabban is felléphetett volna a játékvezető. Csodálatos bravúr lett volna tíz emberrel pontot szerezni, ez nem sikerült, ám úgy érzem, a játék terén nem vallottunk szégyent. Amit a finnek ellen odaadott a sors, azt most elvette tőlünk.

A kvalifikációs esélyekkel kapcsolatban a szövetségi edző a következőképpen vélekedett: „Minden szempontból a franciáké a helyzeti előny, és nemcsak azért mert már hat pontjuk van, hanem azért is, mert hazai pályán játszhatnak, közülünk pedig eltiltás miatt három meghatározó játékos sem szerepelhet: Varga Bencére, Iszlai Bencére és Simon Andrásra sem számíthatok. Nagyon nehéz lesz a franciák ellen támadásokat építenünk, a norvégok talán kapura sem tudtak lőni ellenük, de természetesen mindent megteszünk majd, hogy meglepetést szerezzünk szombaton."

Több mint tisztes helytállás Franciaország ellen

2007. 03. 31.

A magyar U17-es válogatott nem kis meglepetésre gólnélküli döntetlent játszott a franciaországi Eb-négyestorna zárónapján a házigazdákkal.

Négy pontot szerzett csapatunk

Izgalmas, harcos mérkőzéssel zárta szereplését az Európa-bajnoki selejtezők elitkörének minitornáján Szokolai László csapata. Bár a mieink között eltiltás miatt nem szerepelhetett sem a korábban kiállított Varga Bence, sem a kétgólos Simon András, a csapat nem alárendelt szerepben futballozott a csoportban vezető, hazai pályán szereplő franciák ellen. Komolyabb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, és ez a franciáknak kedvezett, hiszen a döntetlen eredmény a hazai válogatott tornagyőzelmét jelentette. A teljességhez tartozik, hogy a hajrában, a 78. percben Simon Ádám begyűjtötte második sárga lapját is, így emberhátrányban fejeztük be a mérkőzést.

A nap másik összecsapásán a két skandináv együttes, Norvégia és Finnország 2-2-es döntetlent játszott.

- Teljes mértékben egyenrangú ellenfelei voltunk a franciáknak annak dacára is, hogy voltak hiányzóink - nyilatkozta az mlsz.hu-nak a mérkőzés után Szokolai László. - Bár a házigazdák némileg fölényben futballoztak, ők is csak helyzetekig jutottak el, ahogyan mi is. Apróságokon múlt, hogy nem tudtunk továbbjutni, elsősorban a Norvégia elleni meccsen ment el a csoportgyőzelmünk.

Franciaország - Magyarország 0-0
Magyarország: Göcze Gergő – Melczer Zsolt, Varga Domonkos, Kádár Tamás, Sváb Dániel – Litauszki Róbert, Molnár Marcell (Hajdú Zsolt, a 79. percben) – Simon Ádám, Tamási Zsolt, Nagy Dávid – Nikischer György (Szokol Zsolt, a 65. percben)

A csoport első helyén a hétpontos hazai csapat végzett, második-harmadik a négypontos Norvégia és Magyarország lett, a negyedik pedig az egypontos finn gárda lett.

Értékes együttessé kovácsolódott a csapat

2007. 04. 01.

Franciaországban is helytállt a gárda

Jól szerepelt a magyar U17-es válogatott az Európa-bajnoki selejtezőkön, és ez még akkor is igaz, ha ezúttal nem sikerült kivívni a kvalifikációt a nyolccsapatos kontinensviadalra.

A sikersorozat Örményországban kezdődött az ősszel, hiszen a csapat két győzelemmel és egy döntetlennel megnyerte a Jerevánban zajló négyestornát, s bejutott az elitkörbe. Az újabb magyar vonatkozású selejtezőtornát Franciaországban rendezték a héten, s Szokolai László együttese a finn, a norvég és a francia csapattal mérkőzött a továbbjutást jelentő tornagyőzelemért.

Jól kezdődött számukra a torna: a csapat egy, az utolsó percben szerzett góllal megszerezte a három pontot a finn együttes ellen, amely kétszer is vezetett a mérkőzés során (3-2). Két nappal később Norvégia ellen azonban sem sikerült a pontszerzés. A találkozó jelentős részében tíz emberrel küzdő magyar válogatott kapott egy gólt a skandinávoktól, és nem tudott rá válaszolni (0-1). A szombati zárónapra úgy készült a válogatott, hogy eltiltások nehezítették a szövetségi edző dolgát, és az is biztos volt, hogy csak győzelem esetén ugorhat az élre az együttes.

A találkozón a magyar gárda mindent megtett a győzelem érdekében, ám a hazai pályán szereplő francia együttes ügyesen tartotta a gólnélküli eredményt, és ezzel kivívta az Európa-bajnoki kvalifikációt (0-0).

- Rettegett hírüket ellenünk nem tudták igazolni a házigazdák – nyilatkozta honlapunknak Szokolai László. – Úgy tudjuk, kizárólag élvonalbeli francia együttesekből verbuválták ellenfelünket, de ennek ellenére még igazán komoly helyzetet sem tudtott ellenünk kialakítani. Éppen ezért valóban emelt fővel távozhatunk. A sorozat végén kijelenthetem: az U17-es válogatott igen értékes játékosokból álló együttes, amely Európa bármely csapatával fel tudja venni a küzdelmet.